Dış Kaplamada Sandviç Panel

Go down

Dış Kaplamada Sandviç Panel

Post  dilokullari on Mon Sep 29, 2014 7:04 amSandviç Paneller, iki kat boya işlemi gerçekleştirilmiş galvaniz sac ya da alüminyum levha arasına çeşitli doygunluk ve kalınlıklarda poliüretan enjeksiyon işlemi uygulanmasıyla ortaya sunulan cephe kaplama ve kompozit çatı malzemesidir.

Yüzey kaplaması içinde kullanılmaktadır.Standard olarak 3 tip sandviç panel ürünü bulunmaktadır. Bunlar Çatı, cephe ve soğuk oda paneli olarak adlandırılırlar. Sandviç Paneller, montaj kolaylığı ve aksesuar opsiyonları ile yapılarda alternatif öneriler oluşturan üstün nitelikte çatı ve cephe kaplama ürünleridir. Sandviç Panel kullanıldığı bölümlerde bayağı ileri seviyede ses, ısı ve su yalıtım imkanı sağlar, yapılarda sıva ve boya benzeri kaplamalara ihtiyaç kalmasını sağlamaz.Galvanizli sac üst ve alt kısımlarda kullanılmış olup, boyama işlemi Coil Coating teknolojisi ile yapılmaktadır. Bu teknoloji, panellerin dış mekan koşullarında uzun seneler boyu korozyona karşı aynı kalmasını ve farklı renk alternatiflerini bulundurmasını da sağlamaktadır. Panel imalatında, farklı kalınlıklarda alüminyum ve sac kullanımı, yalıtım dolgusu, farklı taşıyıcı sistemlere ve yapılara uygun olabilen malzeme alternatifler sağlanır. Sandviç paneller'de yalıtım malzemesi olarak ilk tercih poliüretan, sonra da taş yünü ve polystren(EPS) kullanılır. Boyalı metallerde boya çeşitleri olarak PVDF, Polyester, Poliüretan ve Plastisöl maddelerinden biri kullanılmaktadır. Genel olarak, Sandviç Panellerde kullanılmakta olan metallerde uygulanan standart boya türü polyester boyadır.Polyester Boyalı Sacın kalınlığı 0,50 milimetre olup üst yüzeyi 25 mikron polyester esaslı boya ile boyanarak, iç yüzeyinde ise astar boyalı galvaniz sac kullanılmıştır.

Sandviç Panel, projelere uygun boyutlarda üretildiği için montaj basitliği sağlanabilmektedir. Bununla birlikte fire vermeden çatı ve cephelerin kapatılmasında etkin olmaktadır. Düşük ağırlık ve yüksek taşıma kapasitesine sahiptir.Sandviç Panelim kullanım yeri olarak; Sanayi yapıları, soğuk oda depoları, silolar, tavuk çiftlikleri, şantiye yapıları ( konteynırlar ), zirai yapılar, alışveriş merkezleri ve spor tesisleri gibi taşıyıcı sistemi çelik ve prefabrike beton olan yapılarda tercih edilir.

dilokullari

Posts : 23
Join date : 2013-11-21

View user profile

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum