Sıddık Özpetek Kimdir?

Go down

Sıddık Özpetek Kimdir?

Post  dilokullari on Mon Sep 29, 2014 7:04 am1956 senesinde İstanbul’da doğmuştur. İlköğretim okulunu Fenerbahçe’deki Nurettin Teksan İlkokulu’nda ve orta okulu Işık Lisesi’nde bitirmiştir. İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisyenliğinden makine mühendisliği olarak lisans, Kaliforniya Devlet Üniversitesi Long Beach’den makine mühendisliğinde yüksek lisans (MSME), Kaliforniya Irvine’daki National Üniversitesi’nden iş yönetme bölümü yüksek lisans (MBA) dereceleri kazanmıştır Sıddık Özpetek.

Sıddık Özpetek Kaliforniya Devlet Üniversitesi Long Beach’de inşaat ve makine mühendisliği fakültelerinde asistanlık yapmıştır. Makine mühendisliği yüksek lisans tez konusu olan “Yapay Kalp Kapakçığı Yaprağının Lineer Olmayan Sonlu Elemanlar Stres Analizi” adlı çalışması, akademik kurula sunulduğu sene ilk üç tezden biri tercih edilmiştir. Bu yüksek lisans tezinin özeti olan makaleyi 4 Ağustos 1987’de St. Louis, Missouri’de Altıncı Uluslararası Matematiksel Modelleme Konferansı’nda sunmuştur ve bu makale konferansın tutanaklarında yayınlanmıştır. Dünya’nın en büyük tıbbi araç gereç üreticilerinden birisi olan Baxter Healthcare Corporation’ın Irvine, Kaliforniya’daki Edwards Less Invasive Surgery ve Edwards Cardiovascular Surgery branşlarında ve daha sonra Baldwin Park, Kaliforniya’daki Cordis Webster’da araştırmacı mühendisi olarak çalıştı. Baxter’da mekanik kalp kapakçıklarının ve doku (örneğin; the Carpentier-Edwards Pericardial Valve, the Starr-Edwards Silastic Ball Valve, and the Hemex-Duromedics Bileaflet Cardiac Valve) sonlu elemanlar analizlerini gerçekleştirmiştir. Dr. Ronald Janz’in sol karıncığın cidar stresinin hesabı olarak geliştirdiği matematiksel metodu sonlu elemanlar analizi ile kesinleştirdi. Bu çalışma Biophysical Journal’da yayınlandı (Volume 55 January 1989 173-182).

A.B.D.’den Türkiye’ye döndükten sonra bilimsel çalışmaları ve mühendisliği bıraktı ve sinema sektöründe faaliyet gösteren AFS Film’in ortağı oldu. Halen AFS Film’de çalışmaya devam etmektedir. Bir çocuk babası ve evlidir.

dilokullari

Posts : 23
Join date : 2013-11-21

View user profile

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum