Gayrimenkul Hukuku

Go down

Gayrimenkul Hukuku

Post  dilokullari on Fri Jun 19, 2015 12:21 pmGünümüz yaşantısının ileri gelmekte olan gündem konularının kentsel dönüşüm planlarında sıkıntı yaşayanlara alternatif çözüm destek sürelerinde kentsel dönüşüm danışma hattı büroları yeni açılarak hizmetler vermeye başlamışlardır. Yaşanılan haksızlıklara karşı mağdur kişilerin haklarını almalarında yardımcı olan gayrimenkul hukuku mağduriyet söz konularını hakkı olanlarını almalarına destek vermektedirler.

Kentsel dönüşüm süresinde eskiyen bina ve sitelerin yenilenmesi durumlarında; site ve bina idarelerine, konut sahiplerine ve inşaat/yatırım firmalarına destek vermek bunun gibi yerlerin uzmanlık alanlarından biridir. Eskimiş site ve binaların yeniden inşaa süreci; İdare Hukuku, İmar Hukuku, Gayrimenkul Hukuku ve Anlaşmalar Hukuku gibi bir çok farklı hukuk bilgisi gerektirmektedir. Bu tarz bürolar üniversite hocaları ve dalında uzman avukatlar ile aşağıdaki konularda destek vermektedir.

Alan düzenlemesi yapımı sürecinde, anlaşmaya uyum sağlama hakkında hukuki destekte bulunma,

İmar durumu doğrultusunda anlaşmayı yenilemek,

Yasal sürecin idarisi için sahipler arasındaki yapılan toplantılara katılarak önerilerde bulunmak

Süreç içinde yatırım/inşaat şirketine/Site Yönetim Kuruluna ve bina yönetimine inşaat ve yatırım açısından yazılı ve sözlü olarak danışmanlık yapmak.

Yatırım ve İnşaat firmaları/Bina ve Site yönetim şekilleri alakalı yapılan anlaşmalar sonucunda; kat karşılığı inşaat sözleşmesi, kazanç paylaşımı bina anlaşması, beraber firma kurulması tarzı sözleşme ve iş modelini oluşturmak,

Kat sahipliğinde tapularının alınabilmesi sürecinde yasal destekte bulunma,

Konsept ve ana proje seçim süreçlerinde talep edilen yasal bilgileri sunmak.

dilokullari

Posts : 23
Join date : 2013-11-21

View user profile

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum